Навіны

Растоу двое сутак пабыу чацвертым

Растоў двое сутак пабыў чацвертым

Амельчанка перайграў «Аланію»

Суботняя нічыя ва Уладзікаўказе з "Аланіі" (0:0) дазволіла футбалістам "Растова" перамясціцца на чацверты радок у турнірнай табліцы.

Сення вечарам стане ясна, ці застануцца ростовчане на гэтай пазіцыі ці зноў стануць пятымі.

Магчыма вам трэба даведацца інфармацыю па гэтай спасылцы:

Усе залежыць ад выніку сустрэчы спартаковцев Масквы і Нальчыка, якая пачнецца ў 19 гадзін.

Яшчэ вам трэба прачытаць артыкул якая знаходзіцца па гэтай спасылцы:

У апошні момант галоўны трэнер гасцей Алег Пратасаў быў вымушаны ўнесці змены ў стартавы склад: за дзень да гульні траўмаваўся Аляксандр Гацкан. Замест яго ў сярэдняй лініі з'явіўся Чавдар Янкоў, прапусціў папярэдні матч з "Анжы" з-за пашкоджання, атрыманага падчас выкліку ў балгарскую зборную.

Хоць па-ранейшаму выбар выканаўцаў ў лініі паўабароны ў раставян застаецца звужаным - з-за траўмаў Станіслава Іванова, Хонг Енг Чо і Артура Валикаева. У выніку ў стартавы склад патрапілі затемпературившие напярэдадні Ігар Лебеденко і Душан Анджелкович.

Затое ў лініі нападу зноў з'явіўся лепшы бамбардзір каманды Раман Адамаў, не гуляў у апошніх двух матчах. У мінулым туры завяршылася трехматчевая дыскваліфікацыя Драгана Блатняка, які выйшаў на поле ў другім тайме.

Выходзячы на гульню, госці, па ўсей бачнасці, трымалі ў розуме крыўднае паражэнне ад "Аланіі" у першым крузе ў Растове. Хоць па першаму тайму аб якім-небудзь жаданне ў што бы то ні стала ўзяць рэванш гаворка не ідзе. Таму што ўсе 45 хвілін прайшлі пад знакам гульнявога і тэрытарыяльнага перавагі гаспадароў.

Ужо на пятай хвіліне "Аланія" атрымала першы ў матчы галявы момант. Але, на шчасце для раставян, прамахнуўся што біў з блізкай адлегласці чарнаскуры хаўбек владикавказцев Колінз.

Аланцы працягвалі нападаць, і тут на першыя ролі выйшаў галкіпер гасцей Антон Амельчанка. Менавіта яго рэакцыя і паваротлівасць не дазволілі гаспадарам раздрукаваць вароты. А на 34-й хвіліне беларускі легіянер раставян нават атрымаў апладысментаў балельшчыкаў "Аланіі" - за бліскучы скачок за мячом пасля ўдару паўабаронцы владикавказцев Бикмаева.

А вось у брамніка "Аланіі" Дзмітрыя Хоміча працы практычна не было. Некалькі спробаў гасцей стварыць вастрыню ў штрафной пляцоўцы былі заблакаваныя абаронай гаспадароў поля. Найбольш выгадны момант выпаў цэнтральнага абаронцу "Растова" Сорину Гіене, які літаральна з некалькіх метраў прабіў вышэй перакладзіны.

У другім тайме карціна на полі не змянілася. Па ўсей бачнасці, у перапынку размова ў распранальні гасцей быў жорсткім. Падапечныя Пратасава, атрымаўшы ўтык, пайшлі наперад. Праўда, поспеху не дамагліся. Самы выгадны эпізод запароў Аляксандр Паўленка, які апярэдзіўшы і абаронцаў, і брамніка, не здолеў пераправіць мяч у вароты.

Бліжэй да канца сустрэчы настаўнік гасцей зрабіў двайную замену, выпусціўшы на поле Мерсудина Ахметовича і Драгана Блатняка. Ростовчане актывізаваліся, але дамагліся толькі небяспечнага штрафнога, зрэшты, не які прынес хоць якога выніку.

На апошніх хвілінах зноў бліснуў хвацкай рэакцыяй галкіпер раставян. Владикавказский стадыен толькі гаротна ўздыхнуў, калі Амельчанка прымудрыўся парыраваць удар нападніка гаспадароў Аляксандра Маренича.

Склад "Растова": Амельчанка - Хагуш, Окоронкво, Гионя, Анджелкович - Калачоў, Кульчы, Янкоў, Паўленка (Блатняк, 78) - Лебеденко, Адамаў (Ахметович, 78).

Пасля гульні галоўны трэнер "Аланіі" Уладзімір Шаўчук, каментуючы сустрэчу, сказаў: "Матч Амельчанка - "Аланія" скончыўся з лікам 0:0".

- Поўнага задавальнення ад гульні няма, - у сваю чаргу адзначыў Алег Пратасаў. - Гульня была вязкай. Вынік заканамерны. Гульцы "Аланіі" вышэй нашых, магутны. Таму пры верхавых перадачах мелі перавагу. Але мы выстаялі. Лічу, больш камбінавалі. У другім тайме перахапілі ініцыятыву, але вытрымаць тэмп не змаглі. Вынік для нас станоўчы. Тым больш што выезд быў складаным.